Евгениј Романов: потцењен руски боксер у тешкој категорији

26. 2. 2019.

Јевгениј Романов - боксер који је говорио на аматерском нивоу у категорији до 91 кг. Три пута је постао сребрни освајач руског првенства и једном освојио национални турнир. После раног пензионисања, радио је као спортски официр пет година, а затим се вратио у ринг у статусу професионалног спортисте.

Почетак путовања

Евгениј Романов је рођен 1984. у Волгограду. Када је дечак имао дванаест година, његов очух му је дао боксерску секцију, где је његов први ментор био Владимир П. Макиенко. Тренирао је с њим доста дуго, све док 2012. године није прешао на Александра Сергеевицха Цхерноиванова. Евгени Романов

Резултати су се појавили прилично брзо. Јевгениј Романов је дошао у бокс у доби од 12 година, ау 13 је почео да иде на такмичења. Све је почело регионалном скалом - регионално првенство, Јужни федерални округ. У доби од 14 година, обећавајући тинејџер освојио је национално првенство међу дјечацима.

Почео је са Евгенијем Романовим из тежинске категорије до 57 кг, претварајући се у тежу поделу из године у годину. Враћајући се на омладински ниво 2002. године, одиграо је једну сезону у тежини до 81 кг.

Међу јуниорима, момак из Волгограда је наставио да туче своје вршњаке, већ је достигао међународни ниво. Романов је победио на Европском омладинском првенству у Варшави, Светском првенству у Кореји. С правом се сматрао једним од најперспективнијих момака своје генерације.

Прелазак на ниво одраслих

Не може се рећи да је Евгениј Романов имао озбиљних проблема са адаптацијом на нивоу одраслих. Већ 2005. године, на свом првом руском првенству, „златни дечак“ из Волгограда стигао је до финала, изгубивши само славног дечака. Алекандер Алексеев. Као што је Јевгениј рекао касније, на почетку своје одрасле каријере, он апсолутно није искусио стидљивост ни пред ким, осим најцјењенијих боксера, међу којима су били Алексејев, Романчук, Чакијев.

Следеће године, Романов понавља своје достигнуће, освајајући сребро националног првенства. У финалу, Роман Романчук, који је био на врхунцу своје униформе и није имао равноправан, није му оставио никакве шансе. Евгени Романов бокер

Волгоград је 2007. године безуспјешно наступао на руском првенству, али је постигао више памтљиво постигнуће од уобичајене златне медаље. На сусрету руске репрезентације против САД-а, он је нокаутирао Американца Деонтеи Вилдера, али у аматерском боксу то је посебно тешко, јер су спортисти заштићени кацигама, борбе трају мање.

Тада још нико није знао да ће поражени тежак тенисач из Сједињених Држава у неколико година постати свјетски првак међу професионалцима, тако да се у каријери Јевгенија Романова појавила велика побједа.

Неспортски принцип и петогодишња пауза

Године 2008, на првенству Русије, Евгениј Романов је поново стигао до финала и поново изгубио, овај пут за Егора Мехонтсева. Након ове побједе, успјешно је наступао на међународном нивоу, освајајући првенство свијета, Европско првенство. Каријера Евгенија Романова

Годину дана касније, спорташ је успео да оствари свој циљ и освоји државно првенство, прекидајући офанзивну серију од три изгубљена финала. Према принципу спортске селекције, Јевгениј Романов је требало да представља Русију на главним турнирима те године као шампион земље, али лидери су судили другачије. И Егор Мехонтсев, који је пропустио државно првенство, поново је кренуо на Светско првенство и Европско првенство.

Јевгениј Романов је био огорчен, јер је неколико година упорно ходао према циљу, редовно је учествовао у финалу и на крају успео да победи, али никада није добио прилику да се докаже на међународном нивоу. Осјећајући даљњу узалудност наставка бокса, завршио је аматерску каријеру.

Узимајући неку врсту паузе, Евгениј Романов је почео да ради у спортском одбору своје родне Волгоградске регије, учествујући у организацији различитих спортских догађаја.

Вратите се у ринг

Неочекивано за све 2016, Евгениј Романов се вратио у ринг као професионални боксер. Локални промотер Виктор Васиљев постао је менаџер спортиста. До сада је спортиста имао само четири борбе, три на југу Русије. Романов Еугене

Међутим, током овог кратког времена он се већ успоставио као ужасан ударац снажним ударцем из обе руке. Најсветлија побједа освојила је шампион Русије међу професионалцима Владимир Гончаров, када је Романов избацио снажног противника у првом кругу.

Сада можемо очекивати уговор Еугена са озбиљним промотерима који му могу пружити борбе са најјачим боксерима.