Гадисов Абдусалам - шампион у хрвању слободним стилом у Русији и свету

27. 3. 2019.

Абдусалам Гадисов је познати борац који наступа у слободном стилу за Русију. Он је вишеструки победник и шампион огромног броја такмичења. Познат је по бројним обожаватељима борилачких вештина, не само у Русији, већ и широм света. У младости је био ангажован не само у рвању у слободном стилу, већ иу кицкбокингу и вусху. Али на крају, спортиста је више волео класичнији спорт.

Кратка биографија борца

Изузетан спортиста је Абдусалам Гадисов. Његова биографија је почела 1989., 26. марта. Његов родни град је Макхацхкала. Студирао је будућег борца у огранку Економског универзитета у Ростову. У младости је представљао спортску школу Динамо у свом родном граду Макхацхкали. И још увек је ангажован у овој згради.

Своје слободно време провео је у теретани, али онда је схватио да то није само тренинг снаге, већ и добра техника. На крају крајева, мишићна маса не игра одлучујућу улогу у рвању. Током јуниорских такмичења Гадисов није могао да ухвати звезде са неба. Али тренери су покушали смирити дјечака. Рекли су му да не треба одустати, да треба много да радите и дајте све од себе.

Захваљујући његовим напорима на тепиху и, наравно, његовом таленту, тако снажан и окретан борац као Абдусалам Гадис постао је изузетан спорташ Русије. Његово држављанство је Авар, јер је рођен у Дагестан Аутономној Совјетској Социјалистичкој Републици. Али успео је да добије високо образовање, иако је изабрао потпуно не-атлетски профил обуке. Абдусалам је желео да у будућности научи као економиста за безбедност.

Гадисов Абдусалам

Рана каријера Гадисова

Абдусалам је већ у младости освојио прве важне победе. 2008. године успео је да добије првенство у рвању у Русији, а нешто касније иу свету.

Када је дебитовао међу одраслима, атлетичар се одмах уклопио у улогу лидера. У Русији је освојио титулу првака у појединачном борбеном стилу. Али дуго времена да задржи овај наслов није успио. Препрека је била необична повреда. Пречесто је обрезивао обрву. Поред тога, рвач је имао проблема са прекомерном тежином.

Године 2011. Абдусалам Маматкханович Гадисов прешао је у другу категорију тежине (до 96 кг). И у тој тежини могао је да освоји бронзану медаљу у Русији. Стручњаци су вјеровали да је рвач способан за најбољи резултат. Али ово је био деби спортиста у новој тежинској класи, а олимпијски прваци су били учесници такмичења. Тако је Динамок из Махачкале показао прилично охрабрујући резултат. Абдусалам Маматкханович Гадисов

Разноликост у спортском животу Абдусалама

Гадисов Абдусалам је током каријере учествовао на разним такмичењима и првенствима. Године 2012. био је члан хрвачког тима на Олимпијским играма које су одржане у Лондону. Успео је да заузме само девето место. Али, у овом случају, стручњаци за то криве кривицу на мрежи турнира, јер је у почетној фази борбе довела младог Гадисова са најјачим спортистом на свету - Резом Иаздани из Ирана. У 2015. години, првенство је одржано у слободном хрвању у Русији. Абдусалам се борио против Владислава Баитсева. Рвач је освојио ову борбу. Као резултат, постао је победник на такмичењу. Абдусалам Гадисов биографија

Спортска достигнућа

Гадисов Абдусалам је руски фреестиле рвач. Четири пута је успео да освоји првенство у хрвању у Русији, два пута у Европи. Поред тога, освојио је титулу светског шампиона, што му је донело међународну славу. Од самог почетка спорта, успео је да освоји првенство на Светском јуниорском првенству, које је одржано 2008. године. 2010. године освојио је Светско првенство. Абдусалам је 2015. године добио почасну титулу. Постао је почасни мајстор спорта Русије. Поред тога, добио је Рамзан Кадиров куп и освојио Гранд Прик Цуп Иван Иаригин.Абдусалам Гадисов

Лични живот руског рвача

Абдусалам Маматкханович Гадисов донео је одлуку да се опрости са својим нежења у 2013. години. За њега је изабран Амина Муталиева, студент права.

Пре брака, Амина и Абдусалам су се састајали две године. И млади су се срели много раније. Девојка је рођена у аварском селу Кулетсма. Тамо је одрастао отац Гадисова, а сам спортиста је често посјећивао ово село. Свадба се свирала по народној традицији. Међу позваним гостима су били сви тренери и спортски лидери рвача. Гадисов је чак одлучио позвати прославу читавог Дагестанског хрвачког тима. Занимљиво је да брак није негативно утицао на каријеру спортисте, и обрнуто. Након вјенчања, освојио је побједе у неколико важних и престижних борби. Абдусалам Гадисов националност

Занимљиве чињенице

Рвач Абдусалам Гадисов познат је у Русији и широм света. Висина, тежина спортисте - 181 цм, односно 97 кг. Треба напоменути да је рвач више пута био позван да учествује у професионалним ММА првенствима, другим речима - у рвачким турнирима без правила. Ово је спектакуларан спорт који захтева не само спортски тренинг, већ и вештине играња на сценским сликама. Тренутно спортиста из Дагестана одбија да учествује у овом спорту. Али он не пориче да би у будућности могао пристати да се такмичи у ВМА. Гадисов Абдусалам се сматра једним од најбољих бораца Русије и света. Заслужио је поштовање и популарност, јер је уложио много труда у успјех на такмичењима у хрвању слободним стилом.