Јохн Иснер: Биографија играча тениса

27. 3. 2020.

Јохн Иснер је један од најпознатијих тенисера. Амерички атлетичар наступа од 2007. године и освојио је многе престижне трофеје. На једном суду сусрео се с најбољим рекетима и често их је оставио без посла. Његов кутак са десне стране се сматра једним од најјачих на свету. Истовремено, Јохн има феноменално висок раст за овај спорт, за који је добио надимак "Гиант".

јохн иснер

Атхлете Биограпхи

Јохн Иснер је рођен 1985. године у Северној Каролини. Породица је имала још два брата. Момак се почео бавити тенисом од своје девете године. Док су његови вршњаци играли бејзбол или амерички фудбал, Џон је ударао лопту у зид своје гараже.

Након дипломирања, одлази на универзитет у Грузији. Истовремено наставља да се бави тенисом. Он игра за свој универзитет у јуниорским турнирима. 2003. године по први пут учествује на великом престижном турниру. С времена на време наступа на аматерским турнирима, узимајући награде. Многи тренери не верују у њега, сматрајући његову висину (208 цм) неприкладном за тенис.

Цареер старт

Са двадесет двије године напокон прелази у велики спорт. Придружује се Удружењу тениских професионалаца и игра на међународним турнирима. У првом мечу игра против Дицка Нормана. Игра је била прилично интензивна. Јохн Иснер је освојио прве три утакмице, али је на крају изгубио резултатом 6: 7.

Такође, 2007. године, такмичар је изабран за међународна такмичења кроз Цхалленгер турнир. Американац заузима прво место и одлази на финале АТП Купа. Тада су светски медији скренули пажњу на младог тенисера. Могао је ући у историју, постајући први победник два турнира овог нивоа у деби сезони. Међутим, у финалу се сусрео Анди Роддицк. Противник је био изузетно издржљив и успео је да победи Изнера, победивши га на две утакмице.

Упркос губитку, Јохн Иснер је направио велики скок у међународном рангирању тенисера. изнер јохн За само две недеље порастао је на 192. место - добар резултат за почетнике. Шест месеци касније, дебитовао је на једном турниру Унитед Опен. Али у почетној фази, партија бира свог најтежег противника - Рогера Федерера. Легендарни тенисер победио је младог Изнера 3: 1.

Тенис: Јохн Иснер осваја нове висине

У фебруару, Јохн учествује на престижном турниру "Сибел Оупен" у Калифорнији и одлази у четвртфинале. То му омогућава да уђе у стотину најбољих тенисера на свету. Међутим, након тога слиједи низ неуспјеха. У Француској, он је елиминисан у првој утакмици и онда пропада на турниру у Вимблдону. Иснер Јохн Тенис Изнер Јохн се рехабилитовао током лета. Заједно са Марди Фисхом, заузима прво место на АТП турниру.

Следеће три године, Јохн показује добре резултате на појединачним такмичењима. Добија награде на готово свим престижним турнирима са чврстим премазом. У августу 2015. одлази у финале "Атланта Оупен Аир", где се састаје са Кипром Маркосом Багдатисом. Јохн Иснер га је лако савладао, завршивши оба сета резултатом 6: 3.

Исте године заузима рекордно једанаесто место на међународном рангирању. Следеће године, он је порастао на 54. место у тиму.