Михаил Јужни: живот, каријера, фотографија

27. 3. 2020.

Јужни Михаил Михајлович - руски тенисер, два пута победник Дејвис купа. Спортски стручњаци означавају играча јединственом левом јабуком, која се изводи на оригиналан начин са само једном десном руком. М. Иузхни је врло емотиван играч. У једној од борби против Ницоласа Алмагра, гледаоци су могли да виде како је Рус са гневом разбио буку око главе, што му је, међутим, помогло да промени ток састанка. мицхаел соутх

Ране године

Чим је мала Миша имала шест година, подигао је рекет и није желео да га испусти. Од младости до данас, Мицхаела води исти човјек - Борис Собкин.

Јужни је прилично успјешно играо у јуниорским турнирима. 1999. године је чак стигао до финала Аустралиан Опена. Али у одлучном сукобу поражен је од данског Цхристиан Плесс-а. Захваљујући упорности и напорном раду, руски тенисер је ушао у првих 20 јуниора и почео да наступа на професионалном нивоу. У јесен 1999. године, Михаил Иоузхни је освојио прва финала на малим турнирима, ау Купу Кремља успео је да се пробије до главног жреба.

Руски, као мало по мало, побољшава своје вештине. Прво, он побеђује борбе на изазивачима, а затим на великим турнирима. Јужни тенисач Михаил постао је право откриће Давис купа 2000. године, а нешто касније, без губитка једног сета, стигао је до финала АТП турнира у Цхербоург-Оцтевиллеу, гдје је, нажалост, изгубио од Јулиена Буттеа без шансе. михаил јужни тенис

Развој каријере

Почетком 2000-их, М. Иузхни се већ константно такмичио на Гранд Слам турнирима, пролазећи кроз два или три кола у главном жребу. Руска тенисерка је ушла у нову фазу и дебитовала у Мастерс серији, победивши неколико јаких спортиста на турниру у Монте Карлу.

Куп Санкт Петербурга био је још један турнир, у финалу којег је направио Михаил Јужни. Тенис је донекле игра са срећом, јер је одлучујући меч поново изгубљен. Овај пут - Французу Себастиану Гросјеану. Иронично, Михаел је поново постављен на Давис Цуп, где је спортиста успешно заменио легенду руског тениса Евгенија Кафелникова. мицхаел соутх вифе

И сезона 2003 се показала као успех за Југ. Онда је Мицхаел први пут ушао у рејтинг педесет најбољих тенисера на свету, након чега је наставио да расте у појединачном поретку. Од 2003. године Руси су повезали још једну занимљиву чињеницу своје каријере - први пут у својим говорима на професионалном нивоу, учествује у свим главним рундама Гранд Слам серије, као иу Мастерс серији. Посебно успешни за њега били су наступи на теренима Аустралије, где је надиграо једног од признатих лидера тениса - Чеха Јирија Новака. На турнирима испод статуса Југ, три пута је дошао до полуфинала, што је уочи Олимпијаде омогућило играчу да се попне на првих 20 АТП-а. Година 2005. обиљежена је првом побједом Југ у категорији парова - заједно с Бјелорусом Максимом Мирнијем постао је тријумф Кремљског купа.

На врхунцу

Успешан период за каријеру Михаила Јужног био је 2006-2007. За то време, успео је да стигне до четвртфинала отвореног турнира у Сједињеним Државама, победивши у исто време и други рекет света Рафаела Надала. Руси су били посебно добри у паровима. У тандему са чешким Леос Фриедл Соутхом на америчким теренима, он је победио фаворизиране турнире - браћу Бриан, након чега је изгубио само за будуће побједничке парове. На Гранд Слам турнирима, Мицхаел добија девет невероватних победа, а Мастерс серија долази до четвртфинала у Паризу.

Сезона 2008. је остала иста. Руски атлетичар је освојио неколико великих победа на малим турнирима. У такмичењу у паровима поново је следио напредак. У току Отвореног првенства Аустралије, два Давиденка - Надала су победили, а сам Михаил Јужни био је највиши за себе на осмом месту у мушкој светској ранг листи на крају сезоне. тенисач јужни микхаил

Нови записи

2010 је била успешна и за руског тенисера. На Гранд Слам турнирима, успео је да освоји чак дванаест победа, а на УС Опен-у у САД-у по други пут у каријери стигао је до полуфиналног меча. Врхунац сезоне за Југ био је побједа над другим рекетом свијета Новак Дјоковиц у оквиру турнира у Ротердаму. Крајем године, Михаил је вратио своје место у топ 30 најјачих тенисера на планети.

Рецесија и завршетак каријере

У тридесетој години, руски атлетичар је то учинио, чинило се немогућим, освојивши бројне важне победе и повративши своје место у првих десет ранг листа. Међутим, овај успјех је био локални и, нажалост, посљедњи. Освајање Шпањолца Давид Феррера Финале у Валенсији, Михаил Јужни је нагло успорио. Уочи сваког редовног турнира са његовим учешћем било је потребно навести баналну неспремност тенисера да игра на високом нивоу. Краткорочни локални успјеси све више замјењују дуготрајни низови пораза. А 2015. године Рус није више укључен у 100 најбољих свјетских ранг листа. По завршетку сезоне, Михаил је одлучио да прекине своју професионалну каријеру. Јужни Михаил Михајлович

У руској репрезентацији

Деби М. Иузхниа за репрезентацију одиграо се у доби од 17 година. У наредних 15 сезона, тенисерка није пропустила ни један турнир са учешћем Руса. Укупно за репрезентацију, Михаил је провео 38 борби (укључујући и пар), постигавши 21 победу.