Сердар Азмун: Ирански фудбалер, Рубин нападач

23. 3. 2019.

Сердар Азмун - ирански професионални фудбалер, који је био нападач у Казану "Рубин" и иранској репрезентацији. Члан је Светског првенства 2018. у Русији. У периоду своје каријере играо је за иранске "Сепахане" и "Ростов".

Ирански Месси Аммун Сердар

Биографија: најмлађи ирански легионар

Сердар Азмун је рођен 1. јануара 1995. у граду Гомбеде-Цавус, Иран. Са девет година је почео да се интересује за фудбал. Са петнаест година почео је да свира за младе из исфаханског клуба "Сепахан".

У децембру 2012. године, у доби од седамнаест година, Азмун се преселио у Казан Рубин. Овде је постао други ирански фудбалер после голмана Алирезе Хагиги. Азмунова транзиција је била понешто сензационална - фудбалер је постао најмлађи ирански играч у историји који је у корист страног клуба.

Први мец за нови клуб Азмун одрзан је 25. јула 2013. у Лиги Европе против клуба "Иагодин" из Србије. У августу исте године, у утакмици Лиге Европе против Молдеа, Фотбаллклубб је дошао као замена иу 85. минуту и ​​успео да постане аутор циља.

Азмун Сердар напријед Рубин

Одиграо је прву утакмицу у Руској ногометној Премиер лиги 6. октобра 2013. - након што је замијенио у 74. минути утакмице против Анђија, ау доданом минуту постигао је први гол за Рубина.

Идите у "Ростов" за изнајмљивање

У фебруару 2015, ирански нападач се преселио у Ростов на бази закупа. Дебитовао је за нови клуб 8. марта 2015. у мечу са Локомотивом Москва. 16. март 2015. означио је први циљ за московску "железницу" на капији "Кубан". У јулу 2015. године, Азмун Сердар је продужио уговор о закупу са Ростовом још једну сезону, касније је у овом клубу постао вице-првак руског првенства.

Азмун Сердар у саставу Ростова

У лето 2016. године ирански фудбалер, по властитој вољи, напустио је Рубин и одржао контролну утакмицу за Ростов. Након тога, тимови су покренули судске поступке током којих је арбитражни суд у Лозани дао дозволу иранском нападачу да одржи утакмице за Ростов.

Због тога је судско саслушање омогућило Ростову да прогласи фудбалера за текућу сезону. Иранац је био укључен у УЦЛ 2016.

У квалификацијама, Азмун је постигао гол на Роиал Спортинг Цлубу Андерлецхт и Ајак и помогао тиму по први пут у историји да уђе у групну фазу. У новембру 2016, у утакмици групне фазе против Атлетико Мадрида (1: 2), Азмун је постигао гол и постао први Иранац од 2005. године (када је постигао Али Карим из Баиерна), који је постигао гол у групној фази главног европског турнира.

23. новембар 2016. Азмун је постигао свој други гол у групи Лиге првака против Баиерна, што је омогућило руском клубу да освоји сензационално и треће место у групи.

Азмун Сердар се враћа у Рубин

После добрих наступа и голова у Лиги шампиона, Азмун је привукао интересовање за европске гиганте као што су Марсеј, Ливерпул, Арсенал, Борусија (Дортмунд) и Баиер 04, а крајем сезоне 2016/2017. ии Шкотски Гранд Целтиц, енглески Евертон и шпанска Валенсија заинтересовали су се за Азмун.

Међутим, иранска транзиција у један од наведених европских клубова није одржана. У јуну 2017. Азмун Сердар се вратио у Рубин.

У августу 2018. године у утакмици другог кола првенства Русије против московског "Динамо" у 18. минути, Иранац је повређен. Повреда Азмуна Сердара била је сувише озбиљна - фудбалер је изведен са поља на носилима.