Правила тениса. Њихове нијансе и детаљан опис

1. 3. 2019.

Није за свакога тајна да активан животни стил позитивно утиче на апсолутно све системе људских органа. И спорт попут тениса није изузетак. Правила тениса су измишљена дуго времена, али не познајемо их сви. Зато је време да се добије идеја о овој врсти активности на отвореном (за неког другог) и њеним нијансама.

Ко регулише вођење тениских мечева?

Међународна тениска федерација је најосновнији регулатор свих питања која се јављају током вођења и организације различитих турнира. Правила тениса регулисан и успостављен од стране овог спортског надзорног органа.

Правила тениса Према томе, захтеви кажу да се меч може састојати од три или пет сетова. Сходно томе, да би спортиста био проглашен победником, мораће да има предност у односу на противника у најмање два или три сета, то јест, у највећем делу. Сам сет се може дати у две типичне шеме.

Како се рачун води у скупу?

Често се игра са тзв. Тиебреаком. Међутим, понекад постоје игре без њега.

Ако је тие-бреак и даље обезбјеђен, онда се побједа у сету додјељује тенисачу који први освоји шест утакмица, али под увјетом да противник има заостатак од више од двије утакмице. Када је резултат 5: 5, сет се држи до 7. Када резултат постане 6: 6, тиебреак почиње.

Правила тениса за лутке Правила тениса Каже да сет без тиебреак-а долази до 6 утакмица. Међутим, ако се постигне ознака од шест утакмица, а нема размака између играча у две утакмице, сет ће се наставити све док се не појави та празнина.

Резултат игре и могућности

Важно је напоменути да је резултат у данашњој утакмици најављен на исти начин као у доба када је тенис рођен. Правила рачуна открили су да његова најава почиње са играчем који је поднио пријаву. Ако нема освојених поена, тада се најављује нула. Узима се прва тачка - 15, друга - 30, трећа - 40. Узета четврта тачка гарантује победу у игри, али под условом да оба противника немају по 3 бода. У таквој ситуацији, резултат се сматра једнаким.

Следећа тачка, ако је сервер победи, даје предност на рачуну. Ако сервер изгуби ову тачку, пријемник већ има предност, а резултат се најављује мање. Да бисте победили након сета, морате узети два бода заредом. Једноставно речено, сервер са резултатом је више за своју победу у игри, што је изузетно важно за следећу тачку.

Тие-бреак

Током тајбрејка, бодовање се заснива на принципу “један”, “два”, итд. Потребан број бодова - 7.

Правила игре тениса за почетнике Спортиста који је први постигао седам поена добија тајбрејк и сет, али за ово је неопходно имати јаз од два или више поена од противника. У супротном, игра траје док се не достигне празнина.

Подношење тиебреак-а је доступно играчу који заузврат мора да га изведе. Он такође даје када игра за прву тачку. После овога, следећа два поена даје противник. Онда се пописи измјењују с једног тенисера на другог све док један од њих не побиједи.

Почетак тениског меча

Прегледали смо главни правила тениса. Сада хајде да се усредсредимо на почетак утакмице. Прво, играчи одређују ко ће бити први који ће служити, а такође ће одабрати и страну терена. Избор се врши жребом. Након сваке непарне игре спортисти мијењају стране.

Лопта на терену

Лопта је у игри од тренутка када је сервирана и све док се епизода не заврши или када се лопта не сними у исто време. И правила игре тениса за почетнике говоре о истим захтјевима. Понекад лопта уђе у ред. У таквим ситуацијама лопта ће се рачунати, јер је линија саставни дио терена. Правило тениског резултата

Играч који је извршио ударац биће додељен боду ако лопта, након сервирања, падне у границе терена и дотакне евентуално стално чланство у суду. Ако је лопта додирнула стално чланство у суду пре скока, онда се бод додељује противнику.

Суптилност изводи подношење

Прво, тенисачу је забрањено да ногом стопи на задњу линију. Обе ноге би требале бити иза ње. Поред тога, такмичар мора бити смјештен између стране и линије средине терена. Када је играч узео исправну позицију, он мора бацити лопту и ударити га рекетом. Ова основна правила тениса за лутке мора се стриктно поштовати.

Принцип бодовања

Играч може изгубити бод у таквим ситуацијама:

• Он прави двоструку грешку приликом подношења.
  • Играч не може убити лопту на супротној страни терена.
  • Лопта након штрајка промаши границе терена.
  • Води лопту до одбијања са површине терена.
  • Додирните два или више лопти.
  • Лопта погађа самог играча.

Паир плаи

У принципу, сви моменти игре једног пражњења потпуно се поклапају са нијансама игре у пару. Дакле, треба имати на уму да су правила пара тениса потпуно идентични захтевима исте игре. Паир Теннис Рулес

У тим тренуцима када се појаве контроверзе, треба их тумачити на основу постојећих правила која регулише ИТФ. На такмичењима на високом нивоу, играчи и судије користе посебан систем за видео анализу под називом "Хавк-Еие", који вам омогућава да детаљно размотрите занимљив тренутак игре.