Евгени Рилов: свјетски првак у пливању и олимпијски медаљу

16. 3. 2019.

Јевгениј Рилов, чија ће биографија бити описана у наставку, данас је самоуверено у елити светског пливања, успео је да постане бронзани освајач Олимпијских игара са својим двадесетим, освојио је Светско првенство 2017. у сјајној и предивној борби.

Почетак путовања

Јевгениј Рилов рођен је 1996. године у Новотроитску. Отац му је био професионални фудбалер, играо је за Уралмасх, много је путовао по Русији и као резултат тога, до краја своје каријере завршио је на Новостроитској Носте.

У животу Јевгенија Рилова, пливање се појавило прво с циљем опоравка. Дечак је често био болестан и саветовано му је да се бави спортом како би ојачао свој имунитет.

Син професионалца и тренера, играо је и фудбал, али се убрзо фокусирао само на тренинг у базену. Еугене сноут

Са десет година, дечак је завршио у Москви, где је почео да тренира у групи Гулнара Романадзеа, али је убрзо прешао на свог садашњег ментора Јевгенија Мишина.

Са петнаест година, Жења је већ у потпуности одлучио да изабере своју омиљену дисциплину. Најбоље од свега, пливао је на леђима, освајајући тако своје прве јуниорске награде. Посебно добро је продоливао удаљеност 200 метара, будући да, пошто није имао баш добар почетак, био је препознатљив по брзинској издржљивости и надокнадио изгубљене у посљедњим сегментима.

Године 2012. Јевгениј Рилов разбио је националне рекорде јуниора на 100 и 200 м, а годину дана касније погодио је све навијаче, освојивши три злата на јуниорском првенству континента.

Прве победе

До 2015. године, Јевгениј Рилов се безболно преселио на ниво одраслих и одмах постао један од најбољих пливача у земљи. Са деветнаест година отишао је на своје прво светско првенство, одржано у Казану, где га је чекала тешка и компетитивна борба са признатим лидерима светског леђа - Мичем Ларкином, Радославом Кавецким, као и бројним Американцима. сноутс Еугене

Нико није озбиљно схватио јучерашњег учесника у јуниорским такмичењима, али Рус је био добро припремљен за турнир. Добивши форму током турнира, побољшао је резултате у свакој фази такмичења и сензационално се пробио у првих осам финалиста.

До финала је одређен главни фаворит, који је постао Аустралац Митцх Ларкин. Постао је светски шампион, победивши сребрну медаљу за целу секунду. Међутим, жестока битка одвијала се за друго место, у којем је Јевгениј Рилов био у могућности да учествује.

Традиционално је пропао први сегмент, кладио се на брзу завршницу. Међутим, он је релативно неуспјешно провео трећу секцију од 50 метара, због чега је безнадно иза побједника. Ипак, Јевгениј Рилов се до последњег тренутка борио за друго место и успео да постане трећи, на крају заостајући за сребрном медаљом Каветским симболичким 0.01 секунди.

Олимпиц екплоитс

За Олимпијаду 2016. године, Јевгениј Рилов је постигао одличан облик и био је спреман да се бори под једнаким условима за највиша места. Он је прилагодио своју технику, постигао повећање брзине, као и рад на бржем старту.

У Бразилу, Еугене се концентрисао на удаљености од 200 метара, где је имао највеће шансе за успех. Овде је морао да узме у обзир снагу Мича Ларкина, као и Американца Рајана Марфија. Овај трио је играо медаље међу собом последњег дана такмичења. сноутс евгени свимминг

Риан Мурпхи је био недостижан и далеко испред конкуренције. Као у Казану, Евгени је поново изгубио од Митцха Ларкина, међутим, након што је побољшао свој лични рекорд, заостаје за својим противником не као ни прије годину дана, већ само једним додиром, који је изражен у бројевима као незнатан 0.01 секунди.

Светски шампион

Руско првенство у пливању 2017. постало је полигон за Рилов за Светско првенство у Будимпешти. Посебно без напора, он је ажурирао своје европске рекорде, освојио три злата на 50, 100 и 200 метара леђно, а такође је успео да се добро одигра у штафети 4к100 метара у оквиру екипе Московске регије. Биографија пливача Евгени рилов

Посебно не скривајући своје амбициозне задатке, спорташ је отишао на светско првенство спортови на води. На удаљености од 200 метара, најопаснији ривал за њега био је Риан Мурпхи, који је годину дана раније постао тријумф Олимпијских игара у Рију.

Између две звезде пливало је на леђима и главна борба за злато се одвијала. Евгени Рилов је почео у свом стилу, задржавајући се мало на почетку. Међутим, у последњем делу био је одличан у борби и освојио прво злато за мушки пливачки тим од 2003. године.