Клизачица Анна Погорилаиа: каријера и лични живот

18. 5. 2019.

Анна Погорилаиа је познати руски клизач који је показао високе спортске резултате у Олимпијском циклусу 2014-2018. Упркос чињеници да Погорилои није успео да се квалификује за Олимпијске игре у Пкхенцхкханеу, спортиста је био упамћен од стране навијача због импресивног клизања и високих резултата.

Детињство и каријера у јуниорима

Руска клизачица Анна Погорилаиа

Анна Алексеевна Погорилаиа је рођена 10. априла 1998. у Москви. У четири године почео је да се бави клизањем. На домаћим руским такмичењима, она је скренула пажњу на себе 2009. године, освојивши сребро на првенству Русије у својој старосној категорији.

У својој прошлој сезони, прије преласка на одраслу разину, Анна се живо изјаснила на међународној сцени: успјела је освојити бронзу на јуниорским Гранд Прик финале и Свјетским јуниорским првенствима, а такођер је ушла у првих пет у руском првенству.

На Светским јуниорским првенствима, Погорилаиа је била друга само за своје пријатеље у репрезентацији - још млађа и обећавајућа Елена Радионова и Јулија Липнитскаја. У интервјуу након изнајмљивања, Анна је забиљежила велику конкуренцију међу самцима у Русији. Девојка је признала да је улазак на Светско првенство успешан.

Упркос успјесима, прије прве сезоне одраслих, која је пала у олимпијској години, клизачица је била у сјени Јулије Липнитске, која је такођер морала ићи од јуниора до одраслих.

Сезона 2013-2014

Сезона 2013-2014 постала је двоструко одговорна за руску клизачицу Ану Погорилои. Након првих успешних наступа спортиста на женским такмичењима, навијачи и штампа почели су озбиљно да разговарају о могућности њеног уласка на Олимпијске игре у Сочију.

Сама Анка је у комуникацији са новинарима нагласила да је њен циљ био да на сваком старту покаже добро клизање, будући да стручњаци постављају главне наде Сотникови, Туктамишевој и Липничкој. Ситуацију је компликовала чињеница да је Русија имала само двије квоте за учешће на Олимпијади од три могуће.

На крају прве половине сезоне, Ана се квалификовала за финале Гранд Прика и задржала статус кандидата за Олимпијске игре.

На првенству Русије, где се одвијала борба за учешће у главном старту четворогодишњег периода, спортиста није успео да се носи са својим нервима и покаже свој најбољи наступ. Она је заузела само пето место и треће место међу одраслим ривалима.

Анна Бурнинг Лични живот

Недостајуци Олимпијаду, Анна је заврсила сезону са цетвртим местом на Светском првенству.

Сеасон 2014-2015

Након олимпијске сезоне, Ана је поново почела са достојанством, након што је успела да стигне до финала серије Гранд Прик. Али, као и претходне године, такмичар није стигао до подијума, поготово због пораза од Рускиње Елизавете Туктамисхеве и Елен Радионове, као и Американке Ешли Вагнер.

Изгубљена публика памти се као јак али нестабилан спортиста.

Говор на руском првенству био је један од најпоузданијих за сезону, због чега је постала учесница Европског и Светског првенства 2015. године.

Ана је у Европи освојила бронзану медаљу, а није изгубила никоме осим два руска спортиста, али је повреда спречила да добро наступи на Светском првенству, и као резултат тога, грешке у програмима.

Погорилаиа Анна Алексеевна

Након неуспјеха, Анна је увјерила навијаче да неће одустати и радити на стабилности и техничким потешкоћама клизања.

Сеасон 2015-2016

Анна Погорилаиа почела је сезону 2015-2016 крајње несретно. Након прве победе на малом турниру у Мордовији уследио је пад резултата. Укључујући и једну од фаза Гранд Прик-а, Анна се испоставила да је нижа од спортисткиња, које су очигледно слабије од ње у класи и вјештини, као што су Алена Леонова и Ли Зијун.

С обзиром на велику конкуренцију у репрезентацији, клизач је скоро изгубио наду да ће учествовати у главним такмичењима године. Неочекивано за многе, успјела је показати максимум на одабиру. Не само да је ушла у репрезентацију, већ је поновила и најбољи резултат у Руском првенству, заузимајући треће место.

Паљена након изнајмљивања, примијетила је да је успјела клизати на њезино задовољство и представити програм у готово савршеној форми.

Три најбоља руска клизача поново су заузела читав подијум Европског првенства. Овог пута, као и на претходном квалификационом старту, Анна је постала трећа након Евгеније Медведеве и Елене Радионове.

Анна Погорилаиа на турниру

Најбоља у каријери спортских постигнућа, Анна Погорилаиа је показала два мјесеца касније. Освојила је бронзу на Светском првенству у Бостону, изгубивши од Медведеве и говорећи у својој домовини Асхлеи Вагнер, али номинално испред другог клизачице њене екипе Радионове.

Говорећи новинарима о својим емоцијама од успјеха, Анна Погорилаиа је овај резултат назвала "фантастичним".

Сезона 2016-2017, повреда

Серија великих успјеха настављена је иу наредној сезони: Ана је освојила обје фазе Гранд Прик-а, у којима је учествовала и, коначно, била је у могућности да се појави са бронзаном на подијуму финала. У укључивање клизачице у репрезентацију на европско и светско првенство, нико није сумњао.

У Европи, Анна Алексеевна Погорилаиа је надмашила свој најбољи резултат. Она је освојила сребро, изгубивши само од апсолутно стабилног Медведеве, и по први пут отишла на Светско првенство као други руски клизач.

Међутим, на Светском првенству у Хелсинкију, руска клизачица Анна Погорилаиа издала је катастрофалну представу спортисту њеног нивоа у произвољном програму, а на финалном столу заузела је само 13. место.

Након великог неуспеха, такмичар је задобио повреде и само једном се појавио на великом старту, фази Гранд Прик серије, показујући да нема најбољег резултата. Након турнира, Анна је најавила своју намеру да се озбиљно брине о свом здрављу.