Фудбалер Максим Григорјев: биографија и фудбалска каријера

27. 3. 2020.

Максим Григорјев је фудбалер из Русије, који игра позицију екстремног везњака (а понекад и као нападач на крилу) у клубу Оренбург и руској репрезентацији. Током каријере успео је да игра за Спартак, Локомотив и Ростов. Од својих спортских достигнућа могу се издвојити сребрне медаље на првенству Русије у 2009. (као дио московског "Спартака") и бронзе у 2014. години.

Максим Григорјев: биографија и фудбалска каријера

Рођен 6. јула 1990. у Липетск, СССР (Русија). Од своје шесте године почео је да игра фудбал. Професионална каријера започела је у омладинским Липетскским металургијама, а након неког времена наставила се иу Спартаку.

Маким Григориев

Од новембра 2008. године почела је дјеловати у основи „црвено-бијеле“. Деби меч је одигран против Динамо Загреба (1: 0 у корист Спартака) у оквиру групне фазе Купа УЕФА, где је Максим Григорјев заменио у 78. минуту уместо тога Александра Павленко.

У марту 2009. дебитовао је на руском фудбалском првенству, замењујући у 68. минуту Никита Базхенова у утакмици против Краснодара "Кубан" (победа "Спартака" 0: 1).

Идите на МИТОС и изнајмите "Ростов"

У септембру 2011. године, придружио се Новочеркаском МИТОС-у, где је након неколико недеља одмах изнајмљен клубу Ростов како би повећао своју игру и квалификације.

Уочи утакмице у Ростову-Локомотиву, која је требало да се одржи 2. априла, фудбалер Максим Григорјев је доведен у Ростов клуб у последњем тренутку (овај инцидент је постао феноменалан у фудбалској заједници, јер су прекршена правила између клуба и власника клуба). У истом мечу дебитирао је за "жуто-плаво". Везни играч је заменио Тимофеја Калацхева у 75. минуту меча. Од првих минута свог појављивања на терену, Максим је одмах почео да напада нападе других. Замена тренера је била успешна - Григориев је убрзао темпо игре Ростовита и створио неколико опасних момената за гол противника. Већ у 83. минуту Маким је постигао погодак, што је био деби (био је признат као најбољи играч меча). Максим Григорјев је спасио своју екипу од пораза, завршивши меч нерешено 1-1.

Идите до главног града "Локомотива"

Захваљујући феноменалној и понекад херојској игри младог везњака, гласине су се прошириле. У јануару 2012. године, московски клуб "Локомотив" је упутио предлог за трансфер Григорјева. Износ уговора није био предвиђен, али се знало да је Максим потписао уговор на 5 година. Деби циљ као део "пруге" одржан је 22. септембра на капији "Терек Грозни" (укупни резултат 3-0). За Локомотива је Маким Григориев одржао 38 службених мечева у којима је постигао 2 гола.

Маким Григориев фудбалер

Повратак на "Ростов"

У августу 2014. поново је позајмљен у фудбалски клуб Ростов, где је фудбалер провео целу сезону 2014/2015, играјући 22 утакмице и забијајући 5 голова. Показавши квалитетну игру, руководство "Ростовита" одлучило је да искористи играча из Локомотива. На почетку сезоне 2015/2016. Григориев је већ играо као Ростов везњак као пун играч. Након 6 службених мечева, играч је претрпео озбиљну повреду, због чега је остао ван сезоне. Изгубивши претходну форму и тренинг, Григориев је изгубио место у бази. Због тренутне ситуације, руководство “селмасх” -а је одлучило да играча преда у закуп клубу “Оренбург”.

Григориев Максим Сергеевицх

Максим Григориев: Оренбург

Од 2017. године фудбалер је почео да наступа као део Оренбурга. Брзо се прилагођавајући новом тиму, Григориев је добио мјесто у бази. Често је деловао као крилни нападач. Због чињенице да се везњак није у потпуности опоравио од повреде, одиграо је само 10 службених утакмица у којима је дао 4 асистенције.

Маким Григориев Оренбург

Наступи за репрезентацију

У 2012, фудбалер Маким Григориев је позван у репрезентацију, где је дебитовао 14. новембра у пријатељској утакмици против тима Сједињених Држава (укупно 2: 2), где је заменио повређеног Фјодора Смолова у 11. минуту. Следећа утакмица одиграна је 25. марта 2013. против бразилске репрезентације (пријатељска утакмица). Максим Григорјев је имао пуну утакмицу за репрезентацију Русије и чак створио неколико опасних тренутака. Утакмица је завршена нерешено 1: 1. У новембру исте године, он је дошао као замена против јужнокорејског тима (2: 1 руска победа). Последњи меч за репрезентацију одиграо се 9. октобра 2014. против Шведске (1: 1).