Хокеј на леду влада лоптом. Хокејска правила

15. 5. 2019.

Хокеј је један од три најпопуларнија теам гамес. Данас га гледају милиони гледалаца из цијелог свијета. Ово је веома тешка и контактна игра. Ипак, правила хокеја чине је спектакуларном и узбудљивом до последњих секунди. Није ни чудо што се претпоставља да је таква игра подложна само стварним мушкарцима.

Хоцкеи вариатионс

Тренутно постоји неколико опција. Најпопуларнији је хокеј на леду. Ово је традиционални тип игре када се утакмице одржавају на леду. Подлошка је гумени диск. Пролази и ударци су направљени класичним штапом. Подврста традиционалног хокеја је хокеј на ролерима. Овде, уместо уобичајених клизаљки, користи се ваљак.

Следећа варијација игре је хокеј на трави. Овде се мечеви држе на синтетичкој површини (вештачка трава). Пројектил није прање, већ чврста кугла мале величине. Подтип ове игре се сматра индо хокејем. Једина разлика је у покривању локације - користи се паркет. хокеј правила Хокеј на леду је веома популаран у Скандинавији. Овде пројектил је чврста мала лопта. Подврста таквог хокеја је Ринк Банди, која се одржава на смањеној величини.

Роллеркеи је засебна варијација игре. Изузетно је популаран у Шпанији, Португалу, Италији и Аргентини. Клубови су слични традиционалним, а клизаљке су ролери.

Недавно је популарна и флоорбалл. Утакмице се одржавају у дворани и играју се пластичним клубовима. Лопта је израђена од лаганих пластичних материјала.
Следге хокеј је варијација игре за инвалиде. Укључено у Параолимпијске игре.

Правила сваке врсте хокејашке игре су слична, али постоје фундаменталне разлике. То се углавном односи на прекршаје и новчане казне.

Хокеј на леду

Ово је тимска игра која се игра на леду. Циљ традиционалног хокеја је борити се са две стране на клизаљкама. Пролазећи између себе са клубовима, чланови тима имају тенденцију да га бацају што је могуће више пута на противничка врата, остављајући њихове нетакнуте.

Историја овог типа хокеја потиче из Канаде крајем 18. века. Тих дана, учесници су се везали за чизме резача сира како би боље клизили по замрзнутој површини језера. У почетку, перилица је била дрвена, али је тада била оптерећена гуменим и металним уметцима.
хокеј правила

Крајем 19. века у Монтреалу су објављена прва општеприхваћена правила хокеја. Од 1904. ова игра је почела да се брзо сели у Европу: Француска, Белгија, Британија, Швајцарска, итд. У Русији је хокеј постао популаран тек средином 1940-их. Вреди напоменути да је прва утакмица совјетског тима са Канадом у Монтреалу завршила побједом гостију - 2: 7.

Основе хокеја

Мечеви се одржавају на леденим површинама димензија: у дужини - од 56 до 61 м, у ширини - од 26 до 30 м. У аматерским бројевима дозвољена су поља од 40 до 20 метара. Углови локације требају бити заобљени до радијуса 8,5 м.

Хокејска правила одређују следеће димензије капија:

• Код професионалног пражњења, дизајн би требао бити широк 1,83 м и висок 1,22 м. Пречник регала је 5 цм.
  • На аматерским локацијама, врата могу имати ширину од 1,5-1,6 м, висину - 1-1,12 м.

правила хокеја на леду Такође, међународна правила о хокеју описују дужину линије фронта. У зависности од конкуренције, она варира од 2,44 до 3,6 м. Површина капије је ограничена на радијус од 1,8 м.

Сваки тимски играч мора имати посебну опрему, укључујући не само униформу, већ и заштитну муницију, посебно за вратаре.

Правила: хокеј на леду

Правила игре ограничавају понуду тима за утакмицу. Свака странка мора имати између 20 и 25 људи. Истовремено, 6 играча може бити на терену са сваке стране, укључујући и голмана.

Трајање меча - 3 периода од 20 минута. Паузе трају четврт сата. Ако се утакмица заврши нерешено, одређује се серија пуцњаве.

Правилима хокеја на леду је дозвољено да постигну гол само главном судији састанка. Љуска је напуштена ако прелази линију гола. Гол се броји само након клупског ударца или одбијања играча.

Хокеј на леду, правила игре која дозвољавају тешке технике напајања у пољу, сматрају се најнепосреднијим и најопасним спортом на леду. Ипак, у прописима већина тачака заузимају управо новчане казне за прекршаје. правила хокеја на леду Уклањање за 2 минута је додељено хокејашу за неспортско понашање, гурање противника у даску, ударање противника палицом или руком, померање капије, намерно хоризонтално блокирање пак, одложено време, окидање. Таква казна се назива мала.

Уклањање за 4 минута даје се играчу за повреду противника високим штапом. Двострука мала казна се одређује у случају да арбитар не види злонамјерне намјере у поступцима прекршитеља.

Играч хокеја је уклоњен на 5 минута ако намерно претјерано грубо напада противника. За крајњи ударац, играч прекршиоца је дисквалификован до краја утакмице.

Овај алтернативни поглед, познат и као банди, је зимска екипа. Утакмице се одржавају на клизалишту дужине од 90 до 110 ми ширине од 45 до 55 м. Величина капије је 3,5 к 2,2 м. правила хокеја на леду Правила хокеја у погледу опреме и муниције су слична правилима традиционалног типа игре са паком. Вожња по леду треба клизати. Циљ игре је највећи број постигнутих голова у гол противника.

Први спомен ове врсте датиран је у 20. век пне. е. Слична игра у то време била је изузетно популарна међу Египћанима и Астецима. У 9. веку је премештен у замрзнуте акумулације у Великој Британији. е. У Русији, игру са пуним прописима увезао је Петер И.

Први прописи су написани у Британији, где је фудбал тада био главна игра. Зато су правила хокеја на леду и лопте толико слична. То се не односи само на величину терена, већ и на многе друге нијансе.

Играчи морају прећи лопту између себе са клубовима. Победник је тим који је постигао више од противника. У почетној постави са сваке стране треба да буде 11 људи. Број замена је неограничен. хокеј правила Трајање састанка - 2 до 45 минута. Ако то захтијевају прописи, онда је могуће додатно вријеме (2 периода од по 15 минута) или казнени удар.

Хокеј на балу, чија су правила слична фудбалу, није као контактни спорт као класична варијација. Међутим, овде се играчи уклањају и на одређено време. Казна ступа на снагу након што судија поднесе прекршиоцу одговарајућу картицу.

Хокеј на трави

Званична такмичења одржавају се под покровитељством међународне организације ФИХ, која обухвата око 130 земаља. Игра је стекла велику популарност у Холандији, Шпанији, Њемачкој, Ирској, Белгији, Аустралији, Аргентини. правила хокеја 2014 Хокеј на балу, чија су правила забиљежена у службеним прописима само до краја 20. стољећа, сматра се најкомпатибилнијом варијацијом традиционалне тимске игре. У земљама као што су Индија, Малезија, Пакистан и Јужна Африка, то је постало национално благо.

Правила: хокеј на трави

Главни и једини објекти пролазе и ударају у лоптицу. Било какав контакт пројектила са рукама или ногама је забрањен, то може учинити само голман.

Правила игре хокеја на трави представљају нешто што се налази између фудбала и хокеја. Овде је поље дужине 91 м и ширине 50 м. Величина капије је 3,66 за 2,14 метра. Кућиште је направљено од гуме и екструдиране пиљевине. Промјер лопте варира од 71 до 74 цм, а тежина пројектила не смије прелазити 163 г.

11 играча започиње игру у сваком тиму. Утакмица се одржава 2 пута по 35 минута. Гол је постигнут ако је бацање извршено из зоне штрајка. Такође, хокејска правила из 2014. дефинишу казне за различите категорије прекршаја: постоје зелени, жути и црвени картони. Први уклања играча за 2 минута, други - за 5, трећи - до краја меча.