Клизач Сергеј Воронов: биографија, лични живот, спортска достигнућа

1. 3. 2020.

Клизач Сергеј Воронов је у свом времену имао тежак задатак - да замени Иагудина и Плусхена у клизању руских мушкараца за одлазак. Међутим, терет одговорности се показао претешким за младог спортисте, а јавност, навикла на руске златне медаље на свим турнирима, сусрела је Сергејеве прве неуспјешне покушаје на Свјетском и Европском првенству смртоносном тишином. Промјенио је тренера, програме, али није могао наћи стабилност, остајући један од оних који не могу у потпуности реализирати свој огромни талент. Ипак, последњих неколико сезона Московљанин доживљава другу младост, освојивши неколико озбиљних награда.

Старт

Сергеи Евгениевицх Воронов је рођен у Москви 1987. године. Родитељи су га довели у секцију за клизање у лику са три године. Од 1991. године ради у групи познатог стручњака Рафаела Харутиуниана. Десило се да је у биографији Сергеја Воронова, сарадња са овим тренерком била најдужа, а да није случајност, вероватно би и даље радили.

Међутим, 2002. године, Рафаел Харутиуниан је напустио земљу и преселио се у САД. Млади клизач Сергеј Воронов није могао ићи за тренером без родитеља и остао у Москви. Ускоро је одлучио да промени ситуацију и преселио се у Санкт Петербург, где је почео да ради у групи са Галином Кашином. равенс сергеи скатер

Већ у то време, осећао се тежак карактер спортисте, који је имао потешкоћа да се препусти руководству и начинио много невоља својим будућим менторима. Галина Кашина је много претрпела од Сергеја и због тога је раскинула са њим након неколико година.

Јуниор екплоитс

Након растанка са својим бившим ментором, клизач Сергеј Воронов се окренуо младом тренеру Алексеју Урманову. Бриљантну спортску каријеру завршио је не тако давно, освојивши бројне награде као клизачица, и био је жељан да се докаже на тренерском пољу. равенс сергеи евгењевицх

На нижем нивоу, Московљанин није изгледао лоше и многи стручњаци га сматрају могућом промјеном Плусченка и Иагудина, који су у тим годинама били најбољи на свијету и борили се искључиво једни с другима. Спортска достигнућа Сергеја Воронова у тим годинама су охрабривала његовог ментора, он је освојио неколико награда на јуниорским Гранд Прик позорницама, освојио је сребро на првенству Русије међу младима. Тако је, у сезони 2004–2005, клизачица изабрала себе за Светско првенство младих, међутим, због повреде, био је принуђен да пропусти турнир.

Следеће сезоне, клизач Сергеј Воронов наставио је да напредује, поново је освојио сребро јуниорског првенства Русије, након чега је отишао на Светско првенство, где је такође могао да се попне на подијум. Поред тога, први пут се појавио у одраслом првенству Русије иу оштрој конкуренцији ушао у првих десет.

Тешкоће у транзиционом добу

Сезона 2006-2007. Била је задња за клизачицу Сергеја Воронова, када је комбиновао наступе на нивоу јуниора и одраслих. Први пут учествује у Гранд Прику, такмичи се са најјачим клизачи Русије. Међутим, у државном првенству освојио је само шесто место, што му није омогућило да учествује на Европском првенству. Ипак, освојио је јуниорско првенство у земљи, а онда је освојио бронзу на светском првенству младих.

Због неуспеха његових виших другова на европском турниру, Воронов има шансу да се докаже у одраслом првенству планете. Овде је млади спортиста био забринут и добро се показао испод својих способности, једва погодивши последњих двадесет. Сергеј Равенс лични живот

Почетак сезоне 2007–2008 није био охрабрујући, јер је Сергеј имао озбиљних проблема са стопалом и није могао обављати коггинг током цијеле године. Ипак, тада је успео да превазиђе младеначку ангуларност и успео да достигне нови ниво у својим програмима, увлачећи се у групу најјачих клизача на свету.

Сергеј је освојио државно првенство, освојио прву награду на Гранд Прик-у и добро се представио на главним турнирима сезоне, постао је четврти и седми на европским и светским првенствима.

Црна пруга

Сви су чекали да се Сергеј Воронов пробије у наредним годинама, надајући се њему, као и на првом броју руске репрезентације у мушком клизању, али је спортиста извео изузетно нестабилан, редовно пропадајући у кључном тренутку.

Освојио је првенство Русије у сезони 2008–2009, али је био изузетно неуспјешан у представљању земље на великим међународним форумима, јер није успио чак ни ући у првих десет у Европи и свијету. Сергеи Равенс биографија То је био узрок критика која је погодила спортисте од стране специјалиста и навијача. Сергеја су оптужили за недовољну концентрацију, рекли су да је он непоштен према процесу обуке.

Још један тест за Воронова био је повратак Евгенија Плусченка, који је жељан победе на својој другој олимпијади. Било је тешко конкурирати легендарном атлетичару Сергеју, а он је изгубио од њега у борби за вођство у репрезентацији.

Ипак, у чин вице-шампиона Русије, Московљанин је отишао на Европско првенство, где га је очекивао заглушујући неуспех. Отргнуо је и кратке и произвољне програме и био на дну коначног поретка. Након тога, Воронов је био лишен прилике да наступи на Олимпијским играма 2010, а отишао је у Ванкувер у статусу резервата.

Прелазак на Тутберидзе

После Светског првенства 2010, где је Сергеј још једном пропао, стрпљење Алексеја Урманова је пукло и најављена је сарадња са његовим дугогодишњим оделењем. тренер Сергеи Воронова Николај Морозов је подигао палицу, али чак ни такав еминентни стручњак није могао да се носи са вечно тешким тинејџерима. Воронов није организовао програме, музику, разбијао је тренинг.

На крају, Морозов је најавио и своју капитулацију, а Сергеј је прешао у групу на Етери Тутберидзе. Строги ментор је успео да пронађе приступ спортисту, а током заједничког рада, Вороновљеви послови су постепено напредовали. 2013. године, први пут у каријери, освојио је сребро Европског првенства, освојио награду у финалу Гранд Прик-а.

Међутим, Сергеј је осигурач трајао само неколико сезона, након чега је поново почео да се понаша чудно и није успео да почне за другим. Све се завршило чињеницом да је наредни тренер Сергеја Воронова, Етери Тутберидзе, одбио да ради са проблематичним клизачем.

Последњих година

Сада московска спортисткиња тренира у групи Инне Гонцхаренко. Успела је да пронађе приступ Сергеју, и почео је добро олимпијску сезону, освајајући неколико значајних награда. спортска достигнућа Сергеи Воронова Након другог места на Меморијалу Непхела Ворон, неочекивано за свакога, непогрешиво је клизнуо својим програмом на Гранд Прик позорници у Јапану, освојивши злато у борби против најбољих клизача на планети.

С обзиром на то да није најбоље стање мушког клизања у Русији, Сергеј се може борити за долазак на Олимпијске игре у Јужној Кореји, које ће се одржати у фебруару 2018. године.

Сергеи Воронов. Лични живот

До данас, московски спортиста не жури да веже чвор, међутим, према његовим речима, он је у вези са девојком са турбулентним јужњачким темпераментом. У међувремену, главна жена за њега је његова мајка, која пажљиво прати припреме Сергеја Евгењевича Воронова за такмичење.