Биографија немачке тенисерке Ангелице Кербер

23. 3. 2019.

Ангелица Кербер је позната немачка тенисерка. У прошлости је био први рекет у свету, победник три Гранд Слам турнира, стални члан немачке репрезентације у Давис купу.

Размотрите детаљно биографију Ангелице Кербер.

Детињство

Немачки тенисер појавио се у светлости 18. јануара 1988. у славном граду Бремену. Родитељи девојчице су имали пољске корене. Већ у детињству, отац и мајка су били извор мотивације за девојчицу и помагали у сваком погледу у њиховим настојањима. Фотографија Ангелица Кербер може се видјети у чланку.

Ангелица Кербер фото

Већ са три године, девојка је почела да схвата основе тениса. Моја мајка је постала главни асистент, као и лични менаџер. Управо су домаћи људи постали подршка и помоћници у подухватима за младог тенисера.

Младеначка каријера

Цела каријера немачког тенисера је пуна смирености и самопоуздања. На пример, Ангелица никада није била осумњичена да држи мечеве, није се понашала грубо на терену. Било је мирно што је истакао немачког тенисера од осталих спортиста.

кербер ангелица тенис

Први успјеси у професионалној каријери догодили су се са 13 година, када је дјевојка освојила пољски турнир међу својим сувременицима. После неколико година успела је да освоји титулу у Немачкој, коју је такође бранила идуће године. На јуниорском нивоу, Ангелица није показала изванредне резултате, појављујући се само у првих стотину најбољих младих тенисера и два пута достижући четвртфиналне фазе јуниорских Гранд Слам турнира.

Каријера у одраслом тенису

Деби у одраслом тенису десио се 2003. године - са 15 година Ангелица је учествовала у квалификацијама за турнир у Берлину. У првој утакмици немачки тенисер је био у стању да победи славну Францускињу Марион Бартоли, која је у то време заузимала 61 линију. Међутим, у другом квалификационом мечу, била је поражена и није могла да уђе у главни жреб турнира. На следећем турниру за одрасле, Ангелица је успела да се пробије у главни жреб турнира у Лихтенштајну. У октобру 2003. могла је да стигне до четвртфинала на турниру у Португалу.

Ангелица Кербер

Средином фебруара наредне године млади тенисерка је стигла до првог финала у одраслом тенису. Већ у новембру Ангелица је успела да освоји прву титулу.

Почетком 2006. године дјевојчица је направила кратку паузу у својој каријери. После паузе, немачки тенисач је два пута могао да стигне до полуфиналних мечева у наредна два турнира.

Средином 2012. године на Гранд Слам турниру у Француској, млади тенисач је успио показати пристојан резултат, досегнувши четвртфиналну фазу. Изненађујуће је да терен није заштитни слој за тенисаче, али то није спријечило њемачку жену да постигне значајан успјех на Гранд Сламу у Француској 2018. године. Такође је успела да стигне до четвртфиналне фазе, изгубивши од Румунке Симоне Халеп у три сета.

Година 2016. за немачког тенисера постала је најзначајнија у његовој каријери. На првом турниру нове сезоне, Ангелица је стигла до финала турнира у Брисбанеу. Већ на Гранд Слам турниру у Аустралији, немачки тенисер је био у могућности да избегне испадање у првом колу, играјући меч у борби против јапанског Мисаки Дои. Након мечева на турниру, Немац је отишао тихо, стигавши до завршног дела, где се састала са Американком Сереном Вилијамс. Међутим, Ангелица је у тешкој утакмици успела да надигра предност, победивши искусног америчког противника у три сета, и први пут у каријери освојила је Гранд Слам турнир. После победе у Аустралији на ранг листи Ангелица Кербер стигла је до друге линије.

Ангеликуе Кербер лични живот

У наредним турнирима, немачки тенисач почео је банално опадати. Успјех је дошао на Гранд Слам турниру у Француској, гдје је у полуфиналној утакмици Њемачки био у могућности побиједити Сиренину старију сестру Венус Виллиамс у три сета. Међутим, у финалу је њемачка тенисачица тукла млађа сестра.

У јесен исте године, на Гранд Слам у Америци, Кербер је поново стигао до финала, победивши чешког тенисера Царолине Плисхкова у три сета у финалу. Била је то победа на УС Опену која је могла да помогне немачком тенисачу да води светску ранг листу и оде на финални турнир у Сингапуру.

Као резултат тога, 2016. године Ангелица Кербер је постала најбољи тенисер, а такође је добила и почасну титулу најбољег спортисте године у Немачкој.

2017. година у каријери њемачког тенисера била је грозна. После првог турнира, Немац је изгубио прву линију рејтинга. Током целе сезоне, изгубила је два пута у првом колу Гранд Слам турнира и једном стигла до финала мањег турнира у Мексику. Пратећи резултате те сезоне, Немац је одлучио да промени тренера.

кербер ангелица ратинг

Ова година је била продуктивнија за њемачког тенисера него 2017. године. Већ на почетку сезоне, Кербер је успио освојити турнир у Сиднеиу, а на Гранд Слам турниру у Аустралији доћи до полуфинала. Посебан успех је дошао на Вимбледону, где је немачки тенисер поново победио Американку Серену Виллиамс у два сета, постигавши трећу победу на Гранд Слам турниру. Победа на Вимблдону обезбедила је спортисту улазницу за финални турнир у Сингапуру на крају сезоне.

Ратинг

У 2012, немачки тенисер је био у могућности да дебитује у првих десет ранг листа. Већ 2016. године Ангелица је успела да узме прву линију, али је већ почетком наредне године пала на другу линију.

Достигнућа и награде

Током своје дуге каријере, Ангелица је три пута победила на Гранд Слам турнирима и освојила ВТА турнир 12 пута. Такође, Немац је сребрна медаља на Олимпијским играма у Рију.