Биографија швајцарске тенисерке Белинде Бенцхицх

18. 5. 2019.

Белинда Бенцхицх је познати швајцарски тенисер, два пута победник ВТА серије синглова и два јуниорска Гранд Слам турнира. Бивши седми рекет света. У чланку се описује биографија швицарског тенисера.

Детињство

Млади спортиста рођен је у малом граду Флаувилле 10. марта 1997. године. Крајем 1970. родитељи су се преселили да живе у Швицарској из Чехословачке. Отац - бивши професионални играч хокеја. Белинда има брата.

Белинда Бенцхицх

Са четири године, девојчица је почела да тренира тенис. Испрва јој је отац био главни асистент дјевојке, али након 11 година Белинда се преселила у Академију Ницки Боллиетри. Када је навршила 16 година, пријатељ њеног оца, који је данас менаџер тенисера, инвестирао је у новајлија спортисте.

Каријера

Белинда је дебитовала рано у професионалном тенису. Са 13 година, девојка је учествовала на свом првом турниру, где је успела да стигне до финала. Након годину и по дана Швајцарци су освојили прву титулу на турниру у Чешкој. Ово је омогућило младом спортисту да дебитира на јуниорском Гранд Слам турниру у Француској. У првом мечу Белинда је поражена. Међутим, на јуниорском Вимбледону у паровима (исте године) дошао сам до финала. На последњем Гранд Слам турниру ове сезоне, млади спортиста је такође дошао до завршне фазе. Следеће године, девојка је направила пљусак, освојивши два јуниорска Гранд Слам турнира одједном.

Белинда Бенцхицх фото

Након огромног успеха, лични менаџер је почео да тражи тенисаче да играју на нивоу одраслих. Са 14 година, Белинда је могла да дебитује на ВТА турниру, добивши посебан позив. До краја године, девојка је погодила светски ранг, узимајући линију 1059.

Годину дана касније, један млади спортиста освојио је два наслова на тврдом, који су донели 30 хиљада долара наградног новца. У 2013, Белинда је успела да стигне само до финала на турниру у Макинохари, где је изгубила од Казахинке Зарине Дииас у два сета.

2014 је била најзначајнија и најзначајнија за каријеру тенисача. На УС ОПЕН Гранд Слам, Белинда је стигла до четвртфинала. У јесен исте године у Тиањину, млади спортиста је стигао до првог финала на ВТА турниру, који је изгубљен од америчке Алисон Риск. Изванредни резултати помогли су 17-годишњем тенисеру да уђе у ТОП-50 светски ранг.

Врхунац каријере за младог спортисте може се сматрати 2015. године. На Гранд Слам турниру у Француској, Белинда је стигла у други круг, а на Вимбледону је стигла до четвртог. У истој сезони, тенисерка је четири пута стигла до финала ВТА турнира, али је само два пута успела да победи: крајем јуна у Еастбоурну и средином августа у Торонту. Успех те сезоне помогао је Белињи да буде на 14. месту на светској ранг листи на крају сезоне.

Освајање турнира

Следећа сезона у каријери није била тако убедљива. У почетку, на Аустралиан Опен-у, Белинда је стигла до четврте рунде турнира. Месец дана касније, млади тенисер изгубио је на финалу одржаном у Санкт Петербургу. Швајцарски тенисер није имао сличан успех до краја сезоне, тако да је пала на 29. место на ранг листи.

У 2017. години Белинда је углавном наступала на ИТФ турнирима. Током сезоне, тенисерка је освојила четири мање титуле, што је Белинду још више смањило - 74. у светском рангу.

2018. године поново је почела да остварује добре резултате. На Гранд Слам у Француској и Вимбледону, млади спортиста је стигао до четвртог кола. На ВТА турнирима, Белинда није успела да освоји места у значајним фазама, изгубивши на почетку.

Током своје каријере у тенису, Белинда Бенцхицх је освојила само два ВТА наслова. На Гранд Слам турнирима, такмичар је стигао до четвртфинала што је више могуће.

Ратинг

Белинда Бенцхицх тренутно заузима 47. место на светском рангу. Најбољи показатељ каријере је 2015. година, када је млади тенисач могао да заврши сезону са 14. местом. У наредним сезонама, девојка је пала само на ранг листи.

Слика Белинде Бенцхицх на Гранд Слам турниру у Аустралији је приказана испод.