Анастасиа Кузмина: биографија, спортска каријера, награде, породични и лични живот, фотографија

18. 5. 2019.

Кузмина Анастасиа Владимировна је рођена 28. августа 1984. године у граду Тиумен, Русија. Славни спортиста има 34 године, висина 180 цм, троструки је олимпијски шампион, као и најбољи биатлонац. Брачно стање - ожењен, има двоје дјеце: син Елишеа и кћи Оливија.

Анастасиа Кузмина: фотографија и биографија

Познати спортиста широм света је познат по својим победама у правцу биатлона. Анастасија је у почетку играла за руску репрезентацију, а већ је тамо показала одличне резултате. Преселивши се у Словачку, девојчица је три пута победила на Олимпијским играма и два пута освојила прва места на Европском првенству. Крајем 2010. године новинари су дали спортску дефиницију Анастасије Кузмина “Најбољи спортиста у Словачкој”.

Детињство

Анастасија је рођена у Тјумену и тамо је дјевојка започела своју спортску каријеру. Отац Анастасије Кузмине је Владимир Иванович Шипулин и мајка Алле Абусхаевне. Настиини родитељи су мајстори спорта у биатлону и скијашком трчању. Три године касније, близанци су рођени у спортској породици - сестра Анастасије Кузмина Ана и брат Антон. Потоњи је такође познати спортиста у овој породици. Антон Шипулин - олимпијски првак и највећа нада Русије у биатлону.

Антон Шипулин и Анастасиа Кузмина

Малу Настиину спортску каријеру одредили су њени родитељи. У почетку је девојка била ангажована у више од једног спорта. На пример, отац и мајка Настја дали су своју кћер на скијање, а онда је чувени спортиста почео да вежба клизање и карате. Али у одређеном тренутку било је потребно изабрати једну ствар, а Анастасиа Кузмина је приметила скијашку трку.

Сестра, брат и Анастасиа

Мала Настја је тренирала под водством искусног инструктора Надезхда Дмитриевна Ковризхникх. Због тога је освојила више од једног такмичења за малишане. Међутим, после неког времена, Анастасија је пребачена у простор репрезентације, а она је стигла до другог тренера.

Млади

Анастасиа Кузмина је дошла у биатлон у раној доби када је имала петнаест година. У том периоду проширила је своју спортску прасину са великим бројем медаља које је добила на разним такмичењима и међународним првенствима. Главни догађај за Анастасиа Кузмина био је учешће у УЦхМ-у у Италији, граду Риднау, који је одржан у периоду 2001-2002. Тамо је Анастасија заузела друго место на штафету.

Анастасиа Кузмина је добила високо образовање у не-основном универзитету. То је био Тиуменски правни институт Министарства унутрашњих послова Русије.

Спортска каријера

Прави рад спортиста почео је 2005. године, када је њена висина достигла 150 цм, а њена тежина - 68 кг. Анастасиа Кузмина је ушла у руски национални тим и неколико сезона представљала само ову земљу. Прво такмичење за девојчицу било је турнир у Оберхофу. Сви спортисти су се такмичили за Светско првенство. Анастасиа Кузмина заузела је укупно 63 место.

Анастасиа Кузмина

У 2006-2007 Настиини резултати су постали бољи, ау једној трци је добила тринаесто место. Поврх тога, једнако позната олимпијска првакиња Галина Куклева завршила је тада своју спортску каријеру. На једном од свечаних састанака дала је пушку, која је, како је Галина увјеравала, донијела срећу у спорту, Анастасиа Кузмина.

Кретање и наставак каријере

У 2008. години, познати спортиста због личних околности је требало да се пресели у Словачку. Али није зауставила биатлон и отишла у национални тим ове земље. Овде је девојка такође истакла своје наступе. Прво такмичење у Словачкој за Анастазију било је ИБУ куп, који је одржан у италијанском граду Мартелу. После тога, Анастасиа Кузмина је направила кратку паузу у каријери због рођења првог детета.

Кузмина Анастасиа Биатлон

После овог времена, Анастасиа је одлучила да учествује на Светском првенству у Пиенг Чангу. На овом такмичењу, такмичар је заузео друго место после Рускиње Олге Зајцеве. Са последњом Анастасијом која је наступала у истом тиму.

Мало касније, Анастасиа Кузмина освојила је достојно мјесто на Свјетском првенству и освојила сребрну медаљу. Тада је такмичар учествовао на два европска турнира у руском Уфа. И ту је сврховита девојка освојила прво место. Након неког времена освојила је Свјетско првенство у Аустрији и освојила златну медаљу.

Поред свих достигнућа у спортској каријери, Анастасиа Кузмина сматра најважније - злато Олимпијских игара. Њена прва победа на овом такмичењу одржана је у Ванкуверу 2010. године. Затим, четири године касније, поново је освојила прво место у Сочију.

Али не без повреда. Између победа, Анастасиа Кузмина је добила озбиљну повреду руке. С тим у вези, морала је да одбије да учествује на такмичењима на Светском првенству у Оберхофу и Рухполдингу. Упркос свим потешкоћама, славни биатлонац је одлучио да је ово нека врста подстицаја за тешке тренинге за следеће Олимпијске игре.

После наведених такмичења Кузмина је напустио спорт из породичних разлога две године. Мало је људи очекивало да ће се спорташ моћи вратити својој каријери. Међутим, Анастасиа Кузмина изненадила је све и вратила се у тим крајем 2016. године. Немајуци времена да се опусте, славни биатлонац је одмах ударио сесторицу најјацих спортиста у својој земљи.

Лични живот

Током активног спортског живота Анастазије, догодио се пријатан догађај. Године 2007. Кузмина се удала. Супруга чувеног спортисте показала се као израелски скијаш, Даниел Кузмин. Анастасија се са супругом упознала на следећем такмичењу у Аустрији, граду Рамсауу.

Даниел Кузмин и Анастасиа Кузмина

Вреди напоменути да је спортиста одлучио да промени име Схипулин у Кузмина. И под њом је млада жена постала позната. Тада је Анастасија у животу узела најозбиљнију одлуку - преселила се у земљу у којој њен супруг, Словачка, живи дванаест година. Такође, славни биатлонац је престао да игра за руску репрезентацију и преселио се у тим друге земље.

Породица Анастазије Кузмине

У почетку је млада жена донела такву одлуку због рођења сина Елизеја. Међутим, као што је раније поменуто, спортиста је наставио каријеру. А онда је Анастасиа Кузмина имала важан избор: да остане са мужем и да учествује у такмичењима за Словачку или да оде у свој дом. Несумњиво, Кузмина је одлучила у корист породице и остала да живи у граду Банска Бистрица са својим мужем Данијелом. Тамо је почела и тренирала. Ћерка Анастасије Кузмина Оливиа рођена је већ 2015. године.

Хоби

Упркос спортској каријери, Анастасиа Кузмина је стекла друге хобије. На пример, кување. Воли кухати и измишљати нова укусна јела за своје најмилије. Поред тога, Анастасиа воли да слуша модерну музику. Захваљујући њој, спортски тренинзи се одржавају са великим задовољством. Понекад Анастасиа Кузмина размишља о откривању цвећаре за себе, где је могла да направи лепе цветне аранжмане.

Славни биатлонац и њен брат Антон Шипулин активно помажу добротворне фондације. Заједно са својим супругом, што је чешће могуће, она посјећује болесну дјецу у болници Роосевелт у Словачкој, настојећи пружити потребну помоћ и дати поклоне.

Анастасиа Кузмина нов

У сезони 2016-2017, познати спортиста је играо за своју земљу у наредној сезони и освојио 40. место у укупном поретку и 176 поена. Анастасиа је одлучила да се ту не зауставља и побољшава своју професионалну форму. Кузмина је почела са прољетним тренингом, гдје је отишла на стазу у норвешком Схусхеенеу. У љето око три седмице, познати биатлонац је стекао спортско искуство на Новом Зеланду. На јесен, Анастасиа Кузмина је учествовала на ИБУ купу у Швајцарској.

спортиста Анастасиа

У наредним сезонама на етапама Светског првенства, професионални спортиста је добио две сребрне и две златне медаље. Овај догађај је одржан у Аннецију и Хоцхфилзену. Ту је Анастасиа Кузмина освојила часно место у укупном поретку.

Вреди напоменути да познати биатлонац нема друштвену страницу на Инстаграму. Али њени фанови су одлучили да створе заједницу "Вконтакте", посвећену свим достигнућима професионалног спортисте.