Артхур Хилл-Гацхински, биографија

29. 5. 2019.

Артхур Хилл-Гацхински је познати руски клизач. Изводи се са појединачним програмима. Освојио је медаље различитих деноминација на светским и европским првенствима. Има титулу мајстора спорта међународне класе.

Атхлете Биограпхи

Артхур Хилл-Гацхински

Артхур Хилл-Гацхински је рођен у Москви 1993. године. Као дете, активно се котрљао, а са шест година почео је да вежба клизање. Од главног града до града на Неви, његова породица се преселила 2002. године.

Овде се први пут појавио његов лични тренер. Постали су Алексеј Мишин, који је раније говорио у пару са Тамара Москвина. У једном тренутку освојио је првенство СССР-а, освојио сребрне медаље на Светском првенству у Америчком Колорадо Спрингсу и Европском првенству у шведском Вастерасу.

Гацхински је постигао озбиљан успех у дечијим такмичењима. А онда су деловали под именом његове мајке - Гила.

Деби на турнирима за одрасле

Артхур Хилл-Хацхински клизачица

Први успех Артхур Гацхински остварио је 2006. године, када је постао трећи у првенству Русије међу јуниорима. Следеће године федерација фигуре скатинг одлучио да му дозволи да учествује у одраслом првенству земље. Тада је имао само 13 година.

То је било јединствено решење. Такав млади спортиста никада раније није учествовао у руском првенству. Укупно 18 учесника је отишло на лед. Гацхински је постигао 161 поен и освојио 14. место. Победник турнира био је Андреј Гриазев, који је постигао више од 222 поена.

Од 2008. године наступа на међународној сцени. Дошао сам до финала Јуниор Гранд Прик. Ово су годишња такмичења у којима се такмиче најбољи спортисти сезоне. Артхур Хилл-Гацхински је заузео осмо, последње место. Исте године поново је говорио на руском првенству. Овај пут је постао девети. Победу је стекао Сергеј Воронов.

Фирст авардс

Артхур Хилл-Хацхински клизачица и његова жена

Следеће сезоне, Гацхински је поново изабран за Јуниор Гранд Прик и поново је освојио последње место. Ушао је у руску репрезентацију на јуниорском светском првенству, али се повукао неколико дана пре старта због тешке прехладе. Следеће светско првенство међу јуниорима за њега се развило успешније. Постао је трећи, изгубивши само Кинезе, Сун Наниу и Јапанца Иузуру Ханиа.

На руском првенству направљеном на прошлогодишњем нивоу, заузима 10. мјесто. У 2010, постао је 13. у руском првенству, затим у доба Јевгенија Плусченка. Он је освојио златну медаљу.

2011. је постала кључна у каријери спорташа. На руском првенству наступао је више него икада успешно, освајајући сребрну медаљу. Константин Менсхов, који је преузео прво место, изгубио је око 14 поена.

Следеће сезоне је поновио своје достигнуће. Овог пута побједа је припала Евгенију Плусченку, који је за сваки наступ добио 5 бодова више од Артхура Гацхинског. Клизачица, чије су фотографије почеле да се појављују у спортским публикацијама, није одустала. Међутим, наредне године уопште није пао на подијум, а остао је четврти. Поново побједа на Плусченку. Артхурови главни ривали су Воронов и Менсхов, други и трећи.

У 2014, тренер мења Артхур Хилл. Клизачица припрема свјеже бројеве, али опет није освојио медаље на руском првенству. Узео је шесто место. Тријумф овог првенства био је овај пут Максим Ковтун.

А 2015. Гацхински је шести. У децембру је најавио пензионисање.

Програми

Гацхински је дошао у свијет клизања с кратким Фламенцо програмом - свијетлим, изражајним шпанским плесом. У слободном програму освојио је судије плесом заснованим на дјелу "Ромео и Јулија" на музици талијанског композитора Нина Ротха. У демонстрацијама је возио под Елвисом Преслеием.

Током своје каријере припремио је неколико десетина бројева у кратким и насумичним емисијама. Одиграо је музику за филмове „Мр. спользовал композиции Дмитрия Шостаковича, Томазо Альбиони, Кэйко Мацуи и Майкла Джексона. Користио је композиције Дмитрија Шостаковича, Томаса Албонија, Кеико Матсуи и Мајкла Џексона.