Руска тенисерка Анастасиа Павлиуцхенкова: биографија, спортска каријера, лични живот

27. 3. 2019.

Анастасиа Павлиуцхенкова - руски тенисер, победник многих међународних такмичења одржаних под покровитељством ВТА и ИТФ. Више пута је победио на јуниорским Гранд Слам турнирима у појединачним и дубл турнирима. Као део руске екипе стигао је финале Купа Федерације.

Биограпхи атхлетес

Павлиуцхенкова анастасиа теннис

Павлиуцхенкова Анастасиа Сергеевна је рођена у јулу 1991. године у Самари. У породици будућег тенисера, скоро сви су се једно време бавили разним спортовима. Њена бака је играла кошарку на професионалном нивоу, мајка је учествовала на разним такмичењима у пливању, а отац је играо кошарку. веслање. Породица Павлиуцхенков је ову љубав према спорту усадила у своју децу.

Настиа је први пут крочила на тениски терен у доби од 6 година. Њена мајка је постала први тренер, а онда је њен старији брат Алекандер радио са њом.

Јуниорска каријера

Дебитовање руских тенисера на међународним такмичењима одржано је 2004. године. На турниру у Пољској, одмах је успела да уђе у полуфинале, приморавајући многе стручњаке да причају о себи као веома перспективном спортисту.

Први успеси дошли су младом тенисачу са 14 година. Анастасиа Павлиуцхенкова и Иулиа Солонитскаиа освојиле су побједу на ИТФ турниру, који је одржан у Санкт Петербургу.

Годину дана касније, такмичар је постао најбољи у синглу на такмичењу у италијанском Цасале-Монферрату. Такође у дуету са Евгенијом Родина, Анастасија је победила на турниру у Подолску. Захваљујући овим победама Павлиуцхенкова је постала први рекет света међу јуниорима.

Професионална каријера

2007. године, када је свима постало јасно да млада Рускиња има блиставу будућност у тенису, њена породица се одлучила на веома озбиљан корак. Да би Анастазија продуктивније тренирала, родитељи су продали аутомобил и преселили се у скромнији стан. Са новцем који су зарадили, могли су да плате стан и студиј своје кћерке у Француској, где је њен ментор Патрицк Муторгла постао њен тренер.

Павлиуцхенкова анастасиа ратинг

А резултати нису дуго трајали. Ове године, Павлиуцхенкова Анастазија, тенис за коју је постала готово смисао целог живота, победила је у паровима на ИТФ турнирима у Ле Цонтамин-Монтгоуилле, Минск и Поитиерс. Важно је напоменути да су сва ова такмичења одржавана на тврдим површинама, које су постале "круна" за руског спортисте.

Ове године Анастасиа је дебитовала на Гранд Слам турнирима. На судовима Вимбилдона успела је да се квалификује, али се зауставила у фази првог круга.

2008. за Анастазију је почела врло добро. У року од две недеље освојила је парове на три ИТФ турнира - у Всеволозхску, Москви и белгијском Торхоуту. Месец дана касније, била је у дуету са румунском тенисерком Сораном Кристеи, која је први пут победила на такмичењу одржаном под покровитељством ВТА-е, који је одржан у мароканском Фезу.

Још четири турнира ИТФ-а Павлиуцхенкова је тријумфовала у синглу. Поред такмичења на тепиху у Минску, постало је најбоље на тврдом у Москви, Поитиерсу и Братислави.

Релативно добро, Анастасиа Павлиуцхенкова је такође наступила на Гранд Слам турнирима ове године. На судовима у Француској и Сједињеним Државама она је кренула у други круг, ау Вимбалдон - трећи.

Постепено стјечући непроцјењиво спортско искуство на разним натјецањима, Анастасиа сваке године побољшава своје вјештине. 2010. године освојила је турнир појединачно по први пут на ВТА Монтерреи турниру, а потом поновила своје постигнуће у Истанбулу.

Анастасиа Павлиуцхенкова

2011 је донела нова достигнућа двадесетогодишњем руском атлетичару. У јануару је Анастасиа Павлиуцхенкова освојила турнир у паровима у Брисбанеу, ау марту је поново била најбољи сингл играч у Монтерреиу. На Роланд Гарросу и УС Опен-у је успела да уђе у четвртфинале.

Захваљујући добрим резултатима, Павлиуцхенкова Анастасиа, чији је рејтинг на листи најбољих тенисача на планети био на тринаестом рекорду за њу, позван је у репрезентацију да учествује у купу Федерације. Овде је Русија стигла до финала, где је изгубила од Чешке.

Године 2013. Павлиуцхенкова је почела да тренира под вођством бивше легендарне тенисерке Мартине Хингис. У јануару, Анастасија је победила на турниру у дублу у Брисбанеу, а затим поново у Монтерреиу. У мају, такмичар је постао најбољи појединачни играч на такмичењу у португалском Оеирасу, ау септембру, у дуету са пољском женском Агниесзком Радванском, прослављеном у Сеулу.

На Универзијади у Казану тенисерка је освојила златну медаљу у паровима и сребрну медаљу у тимском догађају. У Купу Федерације, Анастасиа Павлиуцхенкова у руској репрезентацији поново је стигла до финала, где је изгубила од Италије.

И ове године су били успешни наступи на Гранд Слам турнирима. У дублу је стигла до четвртфинала у Аустралији и Француској.

Анастасиа Павлиуцхенкова наставља да одушевљава своје фанове одличним играма и победама на престижним турнирима. Позитивно је што је 2017. почела за њу - освојила је такмичење у паровима у Сиднеју.